[Ciekawostki] Gdy muzyk spotyka muzyka (część 3)

Kilka tygodni temu rozpocząłem ten cykl, by pokazać Wam nietypowe kolaboracje między artystamii z pozornie różnych muzycznych bajek. Dzisiaj przyszła pora na trzeci odcinek tego cyklu, który w porównaniu do poprzedniej części jest dużo bardziej klimatyczny i znajdziecie w nim wokalistów kilku popularnych i cenionych zespołów.

UNKLE - Rabbit in Your Headlights (feat. Thom Yorke)
O tym utworze nie można zapomnieć, wspominając o najlepszych kolaboracjach między muzykami. W przypadku "Rabbit in Your Headlights" dosłownie wszystko jest hipnotyzujące - poczynając od muzyki, a kończąc na przykuwającym wzrok teledysku. Nagranie znalazło się na debiutanckim albumie UNKLE "Psyence Fiction", wydanym w 1998 roku. Prawdziwa uczta dla uszu:


J-Walk - Cariad (feat. Guy Garvey)
W tym przypadku trochę trudno mówić o "zupełnie innej bajce", bo muzyka J-Walk wydaje się umiarkowanie bliska twórczości Elbow, czyli macierzystego zespołu Guya Garveya. W skład J-Walk wchodzili Marti Fisher i Martin Desai, którzy w 2002 roku zaprosili do współpracy wspomnianego już Brytyjskiego artystę. Trzeba przyznać, że "Cariad" ma niesamowity klimat wieczornego miasta, o czym możecie przekonać się poniżej:


Alpha - The Way You Are (feat. Kelvin Swaby - The Heavy)
Znacie grupę The Heavy? Prawie dwa lata temu polecałem Wam ich fantastyczny singiel "What Makes a Good Man?". Jej wokalistą jest Kelvin Swaby, który czaruje głosem nie tylko w kompozycjach macierzystego zespołu, ale także w nagraniach powstałych dzięki współpracy z innymi artystami. Nagranie "The Way You Are" pojawiło się na wydanym w 2006 roku albumie "Without Some Help" triphopowej grupy Alpha. Dostaliśmy cudowną dawkę odprężającej muzyki, lekko soulowej, ale i z trip-hopowymi elementami.


Tiesto - UR (feat. Matt Hales)
Matt Hales to człowiek odpowiedzialny za jeden z moich ukochanych projektów muzycznych, którym jest Aqualung. Artysta zapowiedział, że pracuje nad nową płytą, a efekty tej pracy poznamy już za kilka miesięcy. W 2004 roku, gdy rozkręcała się jego muzyczna przygoda został zaproszony do współpracy z DJem Tiesto, a utwór "UR" pojawił się na albumie "Just Be" Holendra. Co charakteryzuje "UR"? Przede wszystkim mroczny klimat, świetna produkcja i niesamowity wokal: 


Steve Angello - Wasted Love (feat. Dougy Mandagi)
A na koniec coś zupełnie nowego i tanecznego. Dougy Mandagi to wokalista jednego z najlepszych australijskich zespołów ostatnich lat - The Temper Trap. Nagranie "Wasted Love" powstało we współpracy z DJem Stevem Angello. Podobno Dougy zmieniał to nagranie trzy razy, by być pewnym, że będzie ono w pełni dopracowane. Czy udało się zachować echa twórczości The Temper Trap? Sprawdźcie sami:

[Ciekawostki] Gdy muzyk spotyka muzyka (część 3) [Ciekawostki] Gdy muzyk spotyka muzyka (część 3) Reviewed by michal91d on 26.7.14 Rating: 5

Brak komentarzy