Piosenki tygodnia: a-ha, Circa Waves, Holy Holy, Martin Luke Brown


W tym tygodniu polecam Wam cztery utwory, które często przewijały się przez moje głośniki w przeciągu ostatnich kilku dni.

a-ha - Under the Makeup
Wiele było zespołów, które rozpadały się po to, by wrócić po kilku latach. Norweska grupa a-ha właśnie dołączyła do tego grona. Pożegnalny koncert odbył się jeszcze w grudniu 2010 roku, ale jak widać, panowie nie potrafią żyć bez muzyki. Na wrzesień tego roku zapowiadany jest dziesiąty studyjny album formacji. "Cast in Steel" promowane jest przez pięknie zaaranżowane nagranie "Under the Makeup". Nie znajdziecie tu morza syntezatorów, tanecznych dźwięków z początków działalności a-ha, ale spokojną balladę, która idealnie pasowałaby jako ścieżka dźwiękowa do jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Udany powrót po latach.


Circa Waves - My Love
Brytyjska grupa Circa Waves chce podtrzymać dobrą passę - nie tak dawno wybrano ich jednym z najlepszych koncertowych zespołów tegorocznej edycji festiwalu Glastonbury. Nowej singlowej wersji doczekało się nagranie "My Love", które znajdziecie na ich debiutanckim krążku "Young Chasers". Sporo gitarowej przebojowości, idealnej na słoneczne dni.


Holy Holy - Sentimental and Monday
Wiele razy polecałem Wam już australijską grupę Holy Holy. Panowie właśnie przygotowują się do wydania debiutanckiej płyty "When the Storm Would Come", której premiera planowana jest na 24 lipca. Najnowszym singlem z albumu został utwór "Sentimental and Monday", którego nie powstydziliby się nawet panowie z Band of Horses. Mnie urzekł już sam początek - spokojny, ale charakterystyczny, pięknie wyśpiewany, pełen emocji i dość interesujący. Dajcie się porwać w ich muzyczny świat.


Martin Luke Brown - Scars on Scars
Tego pana też już możecie kojarzyć z mojego bloga, ponieważ kilka miesięcy pisałem o utworze "Take Out of Me". Musicie mi uwierzyć, ale jego nowy singiel jest jeszcze lepszy! "Scars on Scars" ma w sobie coś z "Gold" Cheta Fakera połączone z odrobiną soulu i popu. Martin może być objawieniem kilku następnych miesięcy, więc miejcie na niego oko.Źródło zdjęcia: http://www.elsewherebar.com.au/wp-content/uploads/2015/06/150821_holy-holy_img-1200x800.jpg
Piosenki tygodnia: a-ha, Circa Waves, Holy Holy, Martin Luke Brown Piosenki tygodnia: a-ha, Circa Waves, Holy Holy, Martin Luke Brown Reviewed by michal91d on 12.7.15 Rating: 5

1 komentarz