[Ciekawostki] Gdy muzyk spotyka muzyka z innej bajki (część 2)

Tydzień temu zaprezentowałem Wam pierwszą część (link) interesujących kolaboracji między wokalistami, nazwijmy to, z kręgu muzyki alternatywnej, a DJami i producentami. Dzisiaj nadeszła pora na drugą część, która będzie zdecydowanie bardziej taneczna od poprzedniej. Nie ukrywam, że jest w tej piątce utwór, który nie za bardzo mi się podoba, ale osoba wokalisty sprawia, że widzę w nim coś intrygującego.

Tiësto - Kaleidoscope (feat. Jónsi)
Informacja o współpracy DJa Tiësto z wokalistą Sigur Rós zelektryzowała fanów islandzkiego zespołu. Już w tym czasie Tiësto miał na swoim koncie kilka przebojów i mogłoby się wydawać, że ta kolaboracja nie może się udać. Utwór "Kaleidoscope" promował czwarty studyjny album DJa, na którym znalazły się jeszcze nagrania powstałe we współpracy z Kele Okereke i Nelly Furtado. Wyszło nie najgorzej, o czym możecie przekonać się poniżej:


Sander Kleinenberg - Remember When (feat. Jamie Cullum)
Holenderski DJ i producent Sander Kleinenberg w 2010 roku wydał swój debiutancki album 5K. Pierwszym singlem z tego wydawnictwa był utwór "Remember When" nagrany razem z Jamiem Cullumem. Sam muzyk twierdzi, że to nagranie spokojnie mogłoby się znaleźć na krążku Marka Ronsona, gdyż w idealny sposób łączy bardziej taneczne rytmy z popem i soulem. Trzeba przyznać, że jest to całkiem udana kompozycja.


Discodeine - Synchronize (feat. Jarivs Cocker)
Wokalista grupy Pulp pojawił się gościnnie na imiennym albumie francuskiego duetu Discodeine.  W porównaniu do prezentowanych tutaj utworów ten wydaje się nieco lżejszy i znacznie łatwiejszy w odbiorze. Jarvis jest Jarvisem i nie sposób go pomylić z kimkolwiek innym - swoim charakterystycznym wokalem nadaje kolorytu tej udanej kompozycji.


Raized By Wolves - The Call (feat. Tom Smith)
Tydzień temu umieściłem tutaj najnowszą propozycję Magnusa, w której udziela się Tom Smith. Wokalista Editors ma na swoim koncie jeszcze bardziej taneczną kolaborację, tym razem z Raized By Wolves. Ten projekt tworzą członkowie zespołu Doves: Jez Williams i Martin Rebelski, którzy postanowili zabawić się nieco muzyką taneczną. Trzeba przyznać, że Tom Smith w  "The Call" brzmi naprawdę rewelacyjnie.


Serge Devant - On Your Own (feat. Coyle Girelli)
Pamiętacie The Chevin? Kilka lat temu wydali świetne single "Champion" i "Drive", a teraz pracują nad swoim drugim krążkiem. Wokalistą tego zespołu jest Coyle Girelli, czyli facet o naprawdę potężnym głosie. Pod koniec 2011 roku ukazał się singiel "On Your Own", do którego został zaproszony przez Serge'a Devanta - DJa i producenta. Współpraca wyszła im całkiem nieźle, co możecie sprawdzić poniżej:


A w trzeciej części znów będzie klimatycznie.
[Ciekawostki] Gdy muzyk spotyka muzyka z innej bajki (część 2) [Ciekawostki] Gdy muzyk spotyka muzyka z innej bajki (część 2) Reviewed by michal91d on 6.7.14 Rating: 5

Brak komentarzy