Piosenki tygodnia: Blur, Jack Savoretti, Martin Luke Brown, Of Monsters and Men, Tobias Jesso Jr.

Pora na pierwszy odcinek nowego cyklu "Piosenki tygodnia", który w założeniu ma zastępować dobrze znane Wam "Utwory dnia". Będzie to zazwyczaj 5-6 piosenek, które pojawiłyby się na blogu w ciągu tygodnia w poprzednim cyklu. Nie oznacza to, że "Utwory dnia" przestają istnieć, ponieważ od czasu do czasu będę zarzucał Was interesującymi muzycznymi propozycjami również w trakcie tygodnia.

Blur - There Are Too Many of Us


"Jest nas za dużo" śpiewają panowie Blur w swoim najnowszym utworze z płyty "The Magic Whip", której premiera planowana jest na 27 kwietnia. Będzie to pierwsze wydawnictwo grupy od prawie 12 lat, więc można mieć nadzieję, że będzie ono na swój sposób wyjątkowe. Nowe nagranie Brytyjczyków z wielką gracją nawiązuje do albumu "Think Tank", ale nie brakuje również odniesień do "The Great Escape", choć partia skrzypiec nie umywa się do doskonałości "The Universal". W "There Are Too Many of Us" słychać również wpływy Davida Bowie z jego najnowszej twórczości - pełno w nim melancholii i niebanalnych tekstów, wyśpiewanych przez znakomitego Damona Albarna. Biorąc pod uwagę poziom dotychczas opublikowanych utworów, "The Magic Whip" zapowiada się wyśmienicie.

Jack Savoretti - The Other Side of Love


Jeszcze nie tak dawno pisałem o utworze "Home", a Jack Savoretti już wybrał kolejny singiel z albumu  "Written in Scars". Jest nim nagranie "The Other Side of Love" pokazujące nieco inne oblicze artysty - bardziej rozbudowane i nowoczesne w porównaniu do jego dotychczasowej twórczości. Pośród tego nowoczesnego bitu, przypominającego niektóre utwory Naughty Boya czy Johna Newmana,  przebija się także wpływ wytwórni Motown, o którym artysta wspomina w swojej biografii na stronie internetowej. Według niej "The Other Side of Love" ma wskazywać nowy kierunek jego muzycznego rozwoju. Posłuchajcie sami.

Martin Luke Brown - Take Out of Me


O moim zamiłowaniu do muzyki soulowej, również w nowoczesnym wydaniu, zapewne już wiecie, więc z wielką przyjemnością mogę Wam zaprezentować nagranie, które czerpie z niej pełnymi garściami, zahaczając również o inne style muzyczne. Można w nim usłyszeć wszystko - przez pop, rock, bluesa, odrobinę folku aż do R'n'B. Moje pierwsze skojarzenie z "Take Out of Me" Martina Luke'a Browna to połączenie Mikky Ekko, Laury Welsh oraz Jamie N Commons. Mamy tu do czynienia z naprawdę przebojowym refren i zwrotkami. Przyznam się Wam, że to chyba moje ulubione odkrycie z tego tygodnia. O tym, czy Martin Luke Brown okaże się prawdziwą muzyczną perełką, przekonamy się już wkrótce.

Of Monsters and Men - Crystals


Twórcy przeboju "Little Talks" powracają z nowym albumem. Trzeba przyznać, że krążek "My Head is an Animal", który odniósł zasłużony sukces zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, uczynił z islandzkiego zespołu potencjalnych headlinerów wielkich muzycznych festiwali. W singlu "Crystals" można zauważyć delikatną zmianę w brzmieniu. Zniknął akordeon i większość folkowych elementów, ale w zamian otrzymaliśmy naprawdę mocny, wręcz stadionowy refren, oparty głównie na brzmieniu bębnów. Jest dobrze, ale słychać, że w Islandczykach drzemie jeszcze większy potencjał. Płyta "Beneath the Skin" ukaże się 9 czerwca.

Tobias Jesso Jr. - How Could You Babe


Doprawdy nie wiem jak to się stało, że to nagranie ominęło mnie w momencie premiery i odkryłem go dopiero w tygodniu premiery albumu "Goon". Inna sprawa, że takich genialnych, a nieodkrytych utworów są pewnie setki lub może nawet tysiące, ale dziś daję Wam szansę, której nie możecie przegapić. Tobias Jesso Jr. zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji za sprawą swojego debiutanckiego krążka  i to właśnie na tym wydawnictwie możecie znaleźć przepiękną balladę "How Could You Babe". Spróbujcie przy okazji tej piosenki nie pomyśleć o Johnie Lennonie i latach 70. Nie uda się Wam. Nagranie jest tak naturalne, szczere, proste, a przy tym tak zachwycające, jakby nie powstało w naszych czasach. Tobiasowi udało się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i głupio by było, gdybyście nie spróbowali dać mu szansy. A warto!


Źródło zdjęcia: http://www.glamourmagazine.co.uk/news/celebrity/2015/03/11/jack-savoretti-the-other-side-of-love-video-from-written-in-scars-album
Piosenki tygodnia: Blur, Jack Savoretti, Martin Luke Brown, Of Monsters and Men, Tobias Jesso Jr. Piosenki tygodnia: Blur, Jack Savoretti, Martin Luke Brown, Of Monsters and Men, Tobias Jesso Jr. Reviewed by michal91d on 20.3.15 Rating: 5

Brak komentarzy