Piosenki tygodnia: Everything Everything, Foals, Mumford & Sons, NGHFB, Vance Joy


Ubiegły tydzień obfitował w muzyczne premiery i zapowiedzi. Nowe single przedstawili panowie z Moon Taxi, Eliza and the Bear oraz Night Beds. Swoją nową epkę zaprezentował także Jacob Banks. W dzisiejszej odsłonie "Piosenek tygodnia" przedstawię Wam 4 utwory, które koniecznie musicie poznać.

Everything Everything - Spring / Sun / Winter / Dread
Najnowsza płyta Everything Everything - "Get to Heaven" wciąż zbiera rewelacyjne recenzje. Po dwóch singlach z tego wydawnictwa przyszła pora na ujawnienie trzeciego, którym będzie "Spring / Sun / Winter / Dread", często wymieniane jako jeden z najjaśniejszych punktów krążka. To prawdopodobnie najbardziej popowa piosenka w dorobku zespołu, choć trudno wróżyć jej powodzenie na listach przebojów. Posłuchajcie koniecznie, bo bit, zwrotki i pierwsze refreny wchodzą do głowy tak jak największe przeboje w dorobku grupy.Foals - Mountain at My Gates
Nowy album grupy Foals zbliża się wielkimi krokami. "What Went Down" zapowiadane było dotychczas przez fantastyczny utwór tytułowy, a teraz dołącza do niego singiel "Mountain at My Gates". Być może brakuje mu zadziorności "Inhaler" i zdecydowanie bliżej mu do pop-rockowego "My Number" połączonego z "Late Night". Przyjemne na tyle, by z niecierpliwością wyczekiwać, co Brytyjczycy zmajstrowali przy nowej płycie.


Mumford & Sons - Ditmas
Już po pierwszym przesłuchaniu "Wilder Mind" był to dla mnie jeden z bardziej wyróżniających się utworów. Cieszę się niezmiernie, że teraz został najnowszym singlem z tej płyty. To idealne połączenie między tym, co do tej pory prezentowali panowie z Mumford & Sons, a zadziornością i elektroniką, którą zaserwowali na nowym albumie. Po rewelacyjnym koncercie na Open'er Festival pozostaje nam czekać na osobny koncert w naszym kraju.


Noel Gallagher's High Flying Birds - Lock All the Doors
To już czwarty oficjalny singiel z ostatniej płyty Noel Gallagher's High Flying Birds. Nagranie powstało na bazie utworu demo grupy Oasis z przełomu 1992 i 1993 roku. Trzeba przyznać Noelowi Gallagherowi, że udało się przenieść je do czasów współczesnych, tworząc atrakcyjną kompozycję. Sprawdźcie sami:
 

Vance Joy - Fire and the Flood
Vance Joy dość niespodziewanie zapowiedział wydanie swojego najnowszego utworu. Singiel "Fire and the Flood" zapowiada (wraz z "Straight Into Your Arms") reedycję albumu "Dream Your Life Away" Australijczyka. Można w nim doszukiwać się podobieństwa do wspomnianych wyżej Mumford & Sons, ponieważ jeszcze nigdy w dorobku Vance'a sekcja instrumentalna nie była tak rozbudowana. Jeśli dołożymy do tego nienachalną przebojowość to otrzymamy naprawdę udany kawałek.


Źródło zdjęcia: https://twitter.com/mumfordandsons
Piosenki tygodnia: Everything Everything, Foals, Mumford & Sons, NGHFB, Vance Joy Piosenki tygodnia: Everything Everything, Foals, Mumford & Sons, NGHFB, Vance Joy Reviewed by michal91d on 27.7.15 Rating: 5

Brak komentarzy