3 piosenki: Teledyski OK Go


OK Go to dla mnie mistrzowie teledysków. Nie ma chyba drugiego zespołu, który w tak kreatywny sposób wykorzystywałby dostępne technologie, by stworzyć coś naprawdę interesującego. Z okazji premiery ich najnowszego klipu podsuwam Wam jeszcze trzy - równie interesujące obrazki.

Najpierw inspiracja do dzisiejszego wpisu - teledysk do utworu "Upside Down & Inside Out":
https://www.facebook.com/okgo/videos/10153210535420683/

This Too Shall Pass
Maszyna Rube Goldberga to jeden z najbardziej kreatywnych sposobów połączenia ze sobą przedmiotów, pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego, a tworzących maszynę, wykonującą proste czynności. Nie wiem czy oglądaliście kiedyś bajkę Tom i Jerry. W jednym z odcinków Tom zbudował maszynę Rube Goldberga, próbując złapać tę przebiegłą mysz. Jemu się nie udało, ale konstrukcja w klipie OK Go działa perfekcyjnie. Maszyna przedstawiona w teledysku do "This Too Shall Pass" powstała przez kilka miesięcy przy udziale członków Synn Labs. Efekt jest znakomity!I Won't Let You Down
Specjalna choreografia? Jest. Nietypowe maszyny? Są. Całość kręcona w jednym ujęciu? Obecna. To musi być teledysk OK Go. W klipie pojawiają się japońskie tancerki, kolorowe parasolki i ujęcia z drona. To one robią naprawdę spore wrażenie, szczególnie gdy zwróci się uwagę na skoordynowaną choreografię. Końcowe fragmenty teledysku to jedna z fajniejszych rzeczy, jakie pojawiły się w świecie teledysków w ostatnim czasie.The Writing's On the Wall
A to chyba mój ulubiony teledysk OK Go. Tym razem Amerykanie wykorzystali zjawisko iluzji optycznej, przez cały czas teledysku bawiąc się z widzem. Podobnie jak w przypadku poprzednich teledysków, klip do "The Writing's on the Wall" został nakręcony w jednym ujęciu. Ponoć zespół wykonał prawie 60 prób, z czego 18 zakończyło się sukcesem. Tę jedną właściwą wersję możecie zobaczyć poniżej. Warto!
A jakie są Wasze ulubione teledyski OK Go? A może znacie zespół, który stworzył równie kreatywny teledysk? Podzielcie się tym w komentarzu.

Źródło zdjęcia: materiały prasowe
3 piosenki: Teledyski OK Go 3 piosenki: Teledyski OK Go Reviewed by michal91d on 11.2.16 Rating: 5

Brak komentarzy