Podsumowanie plebiscytu Sound of 2013 - [4/4]

Już za kilka dni ruszę z plebiscytem "Sound of 2014", trochę krótszym niż ostatnio, a tymczasem przedstawiam Wam ostatnią część podsumowania. I trochę nieskromnie muszę przyznać, że pierwsza trójka mojego plebiscytu przez ostatni rok prezentowała się całkiem dobrze.

5. Port Isla

Na świecie: Początek 2013 roku był dla grupy Port Isla dość obiecujący. 25 lutego wydali swojego drugiego oficjalnego singla, który nosił tytuł "Adventurers". W lecie pojawili się na festiwalu Barn on the Farm, ale, co ważniejsze, zagrali również na legendarnym festiwalu Glastonbury. W ostatnich miesiącach grupa skupiła się na nagrywaniu nowego materiału.

U mnie: "Sinking Ship": 14 tygodni, max: 4. miejsce.

Co dalej?: W jednym z wywiadów panowie z grupy Port Isla wspomnieli, że właśnie skończyli nagrywać materiał na nową epkę, która powinna ukazać się już w styczniu.

4. Peace


Na świecie: To był bardzo udany rok dla grupy Peace. 25 marca ukazała się ich debiutancka płyta "In Love", która zebrała dobre recenzje na całym świecie. W kwietniu wyruszyli w europejską trasę koncertową, a w maju gościli również w Stanach Zjednoczonych. Pojawiali się również na największych brytyjskich festiwalach, w tym m.in. na T in the Park, Reading oraz Glastonbury.

U mnie: Na mojej liście pojawiły się: "Follow Baby" (13 tygodni, max: 6) oraz "Wraith" (10 tygodni, max: 11)

Co dalej?: Obecnie grupa koncertuje w Wielkiej Brytanii, a utwór "Follow Baby" został nominowany w plebiscycie "Hottest Record of 2013". W jednym z ostatnich artykułów pojawiła się wzmianka na temat nagrywania nowych utworów.

3. Kodaline 


Na świecie: Nie wiem czy wystarczyłoby mi czasu na wyliczanie sukcesów grupy Kodaline w 2013 roku. Już w jego pierwszych miesiącach grupa koncertowała w Europie, a 17 marca wydała swoją drugą epkę, która nosiła tytuł "High Hopes". Promował ją singiel o takim samym tytule i dotarł on do 16 miejsca UK Charts. Lepiej powodziło mu się liście irlandziej, gdzie dotarł na szczyt zestawienia. Kolejnym singlem zespołu okazał się utwór "Love Like This", który również pojawił się w czterdziestce najlepszych brytyjskich singli. 17 czerwca ukazał się ich debiutancki album "In a Perfect World" Lato stało pod znakiem występów zespołu na wielu festiwalach w tym m.in. na T in the Park . Obecnie grupa koncertuje w Wielkiej Brytanii, a także w Europie.

U mnie: Grupa Kodaline wprowadziła trzy utwory na moją listę przebojów: "All I Want" (14 tyg., max: 1), "High Hopes" (13 tyg., max: 6) oraz "Love Like This" (14 tyg., max: 1).

Co dalej?: Na początek przyszłego roku planowana jest trasa koncertowa zespołu po Stanach Zjednoczonych. Miejmy nadzieję, że pojawią się również w Polsce.

2. The Neighbourhood


Na świecie: 23 kwietnia ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "I Love You.". Krążek zadebiutował na 39 miejscu amerykańskiej listy albumów. Grupa pojawiła się na festiwalu Coachella, a także w kilku programach rozrywkowych (np. Jimmy Kimmel Live, Show Davida Lettermana). Koncertowali również z Imagine Dragons. W Polsce zostali zauważeni przez radio Eska Rock, dzięki czemu "Let It Go" gościło w jego playliście dziennej.

U mnie: Na WLP pojawiły się cztery utwory The Neighbourhood: "Female Robbery" (7 tyg., max: 14), "Let It Go" (11 tyg., max: 7), "Sweater Weather" (10 tyg., max: 11) oraz "Afraid" (12 tyg., max: 10).

Co dalej?: Grupa wciąż koncertuje po Stanach Zjednoczonych, a na początku przyszłego roku pojawi się również w Wielkiej Brytanii.

1. Tom Odell


 Na świecie: Już na początku tego roku Tom Odell został zwycięzcą plebiscytu BBC Sound of 2013, a także otrzymał angrodę BRITs 'Critics' Choice. Debiutancki album artysty, "Long Way Down" ukazał się 24 czerwca i zadebiutował na szczycie brytyjskiej listy albumów. W lecie pojawił się na trasie koncertowej w Stanach Zjednoczonych, a w listopadzie - w Europie. Tom Odell miał również zagrać w warszawskim klubie Basen, ale koncert został przesunięty na wiosnę 2014 roku w związku z kolizją terminów z galą "Children in Need".

U mnie:
To był świetny rok dla Toma Odella równiez na mojej liście. Poza "Another Love", które sukcesy odnosiło już w 2012 roku na liście pojawiły się: "Can't Pretend" (15 tyg., max: 1), "Hold Me" (12 tyg., max: 2) oraz "Grow Old with Me" (8 tyg., max: 13). Obecnie na liście przebywa najnowszy singiel artysty - "I Know".

Co dalej?: Tom Odell szykuje się do intensywnej premiery swojego nowego singla, którym został utwór "I Know". Na jutro planowana jest premiera klipu do nagrania. Wiosną przyszłego roku artysta pojawi się w Polsce.
Podsumowanie plebiscytu Sound of 2013 - [4/4] Podsumowanie plebiscytu Sound of 2013 - [4/4] Reviewed by michal91d on 28.11.13 Rating: 5

Brak komentarzy